Bertilo – Koormate komplekteerimise äpp

Klient: Baltic Connexions

“Eestis alates 1993. aastast tegutsev Rowlinsoni ettevõte Baltic Connexions OÜ on puidust aiamajade ja -kuuride tootja. Baltic Connexionsi tooted koosnevad puitelementidest, mille abil saab luua nii kaasaegseid kui ka traditsioonilisi mitmeotstarbelisi väikeehitisi. Neid aiamaju on mugav transportida ja hõlbus kokku panna. Oma toodete arendamisel on mõelnud nii rohenäppude praktilistele vajadustele kui ka silmailule aias.”

bertilo.com

Ülesande püstitus ja eesmärk

Tarkvararakendus on mõeldud ettevõttesiseseks kasutamiseks. Eesmärgiks oli luua lihtne mobiilirakendus, mis lubaks komplekteerijal kerge vaevaga skanneerida vöötkoodistatud tooteid laoplatsil, koostada koorem ja veenduda andmete õigsuses.

Senini toimus koormate komplekteerimine väljatrükitud paberi ja pliiatsi abil. Pärast iga toote koormasse valimist tuli paberil rida märgistada, kinnitamaks et toode on valmis laadimiseks.

Klient kasutab toodete ja koormate halduseks äritarkvara Standard Books ning oli teada, et loodav rakendus tuleks siduda selle tehnilise liidesega (APIga).

Lisaks tuli pakkuda ka sobiv riistvara selle töö teostamiseks, arvestades sellega, et ribakoode oleks võimalik meetri kauguselt skaneerida ning võrguühendus ei pruugi laoplatsil olla ühtlane.

Tehnoloogia/Teenused/Riistvara

  • Flutter – Google poolt arendatav avatud lähtekoodiga raamistik
  • Standard Books REST API
  • Urovo DT50 laserskanneriuga varustatud Androidi-põhine pihuseade koos “käsipüstoliga”

Lahendus

Loodi pihuseadmel töötav rakendus (vt kuvatõmmiseid allpool) ning paigaldati see pihuseadmesse. Loodud äpp suhtleb otse Standard Books REST APIga ja kasutab Excellenti poolt pakutavat standard- ja eri lahendusi, mille suutsime edukalt rakendusse integreerida. Rakendusel endal puudub sees äriloogika, teadmus laoseisudest jms. Nii on tagatud süsteemi ühene seis ja välditakse probleeme andmete sünkroniseerimise, võrgutõrgetest tingitud viibimise jms-ga. Sisuliselt on tegemist Booksile ehitatud esitluskihiga.

Kasutaja saab näha komplekteerimisvajadusega koormate loendit, koormaid avada ning näha nendesse plaanitud toodete loendit. Skännides tooteid konkreetsesse koormasse tekib reaalajas seos koormaga Booksi andmebaasis.

Rakenduse loomisel toimus tihe ja edukas koostöö Excellentiga, kes oli valmis rakenduse loomiseks looma erilahendusi API pöörduspunktidena vastavalt selle projekti konkreetsetele vajadustele.

Võta meiega ühendust